Mapy Google

Przyjmujące formę portalu internetowego oraz aplikacji mobilnej Mapy Google to usługa, dzięki której możliwe jest uzyskanie wglądu do mapy całego globu. Narzędzie to oferuje niezwykle rozbudowaną funkcjonalność, która nie ma sobie równych. Mapy Google nie tylko zrewolucjonizowały sposób, w jaki współczesny człowiek orientuje się w terenie, ale także stanowią istotne narzędzie wspierające działania e-marketingowe.

Korzystanie z usługi pozwala użytkownikom na:

  • przeglądanie map topograficznych i satelitarnych,
  • wyszukiwanie tras i planowanie podróży z wykorzystaniem różnych środków transportu,
  • nawigowanie do konkretnego miejsca z użyciem GPS z możliwością podglądu aktualnego natężenia ruchu,
  • wyszukiwanie punktów handlowych, usługowych oraz innego rodzaju obiektów,
  • zapoznanie się z danymi lokalizacjami z poziomu ulicy (Street View).

Przy tworzeniu i rozwijaniu swoich map Google korzysta również z zewnętrznych danych, które udostępniane są przez dostawców profesjonalnie zajmujących się konkretnymi aspektami topografii lub fotografii lotniczej czy satelitarnej.

Moja firma Google – wizytówka

Usługa Moja firma pozwala tworzyć wizytówki przedsiębiorstw, które zostają wyświetlone na stronach wyników wyszukiwania oraz – w formie znaczników – na mapach Google.

Konfiguracja narzędzia polega na uzupełnieniu profilu o najważniejsze informacje dotyczące firmy. Dobrze sporządzona wizytówka powinna zawierać takie elementy jak: krótki opis, adres, dane kontaktowe, odnośnik do strony internetowej, godziny otwarcia czy galerię zdjęć. Dodatkowe funkcje, takie jak możliwość publikowania wpisów i aktualności to sposoby na skuteczniejsze docieranie do nowych klientów.

Stworzenie wizytówki Moja firma Google umożliwia także dodawanie ocen i opinii na temat przedsiębiorstwa, które widoczne są dla każdego, kto odwiedzi profil firmy. To, co należy wiedzieć to również fakt, że aby otrzymać dostęp do narzędzia, niezbędna jest weryfikacja danych za pomocą kodu, który wysyłany jest przez Google na wskazany przy rejestracji adres.

Oceń

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *