Darmowe wtyczki SEO do WooCommerce, które warto znać

,

WordPress to obecnie najpopularniejszy CMS wykorzystywany do tworzenia stron internetowych. Jest chętnie używany ze względu na łatwość obsługi, uniwersalność oraz dużą społeczność, która dostarcza gotowe rozwiązania w postaci templatek lub wtyczek, które można wykorzystać, aby ułatwić codzienną pracę.

WooCommerce to natomiast bezpłatna wtyczka open source, która umożliwia przekształcenie WordPress w pełnoprawną platformę e-Commerce. Jeśli chodzi o wykorzystanie WooCommerce do działań SEO możemy użyć szereg bezpłatnych oraz płatnych, które ułatwią nam wdrożenie niektórych szczególnie istotnych kwestii. Poniżej wymieniono listę bezpłatnych, najczęściej pobieranych wtyczek, które mogą przydać się jeśli chcemy zwiększyć widoczność swojej sklepu opartego o WooCommerce.

Yoast SEO

Yoast SEO należy do najpopularniejszych pluginów dla WordPress. W podstawowej wersji jest on darmowy i oferuje szereg ważnych funkcji, które powinny być wykorzystywane przez każdego kto pragnie zoptymalizować swoją stronę pod kątem SEO. Do najważniejszych należą:

  • możliwość konfiguracji tagu title oraz meta description na każdej podstronie serwisu,
  • możliwość stworzenia mapy witryny,
  • implementacja tagów Canonical,
  • określenie czy dana podstrona powinna być indeksowana,
  • integracja Schema.org,
  • konfiguracja breadcrumbs.

All in One SEO

All in One SEO jest wtyczką bardzo podobną do wyżej wymienionej Yoast SEO i można powiedzieć, że należy traktować je zamiennie. Którą wybierzemy to zależy od naszych osobistych preferencji. Dodatkowo dzięki All in One SEO możemy szybko zintegrować nasz serwis z Google Analytics, Google Search Console czy Bing Webmaster Tools.

Rank Math

Trzecią podobną wtyczką, która w darmowej wersji oferuje podobne możliwości jest Rank Math. Umożliwia ona szybkie importowanie funkcji z innych wtyczek jak Yoast SEO czy All in One SEO jeśli chcemy dokonać zmiany. Dodatkowo oferuje pomoc w linkowaniu wewnętrznym, zaawansowany manager przekierowań oraz monitoring błędów 404. W płatnej wersji możliwa jest między innymi integracja z Google Analytics 4, monitoring słów kluczowych czy pomoc w pisaniu treści na naszej stronie.

Redirection

Redirection to darmowa wtyczka do zarządzania przekierowaniami, która umożliwia również monitorowanie błędów 404.  Plugin jest bardzo prosty w obsłudze dzięki przejrzystemu panelowi bardzo szybko skonfigurujesz wszystkie przekierowania jakich potrzebujesz.

Google XML Sitemaps

Chcesz stworzyć mapę strony dla swojego sklepu opartego o WooCommerce? Google XML Sitemaps jest do tego idealnym rozwiązaniem. Dzięki wtyczce wybierzesz, które rodzaje stron lub konkretne adresy mają się w niej znaleźć, a reszta zostanie zrobiona automatycznie. Plugin wygeneruje plik xml, który możesz wykorzystać, aby zgłosić mapę lub mapy witryny w Search Console.

Broken Link Checker

Wtyczka służy do monitorowania wewnętrznych oraz zewnętrznych linków oraz sprawdzania czy każdy z nich prowadzi prawidłowo do miejsca docelowego. Dzięki temu zawsze masz kontrolę nad tym, aby nie odsyłać użytkowników oraz robotów w miejsca gdzie nie powinni trafić. Z poziomu panelu administracyjnego można szybko poszukać uszkodzonych linków, edytować je i poprawić tak, aby funkcjonowały prawidłowo.

SEOPress

SEOPress to kolejna alternatywa dla Yoast SEO czy All in One SEO. Współpracuje z WooCommerce, umożliwia zmianę title, meta description, implementację Google Analytics, Search Console czy Facebook Pixel. Plugin w darmowej wersji nie ma możliwości łatwego zarządzania przekierowaniami, więc w tym aspekcie posiada trochę mniejszą funkcjonalność niż na przykład RankMath.

WP Smush

Wtyczka, dzięki której grafiki w sklepie na WooCommerce zostaną zoptymalizowane tak, aby sklep działał szybciej i skrócił się czas jego ładowania. Do jej podstawowych zadań należy implementacja Lazy Loading dla obrazków, ich zmniejszenie oraz kompresja. Nie od dzisiaj wiadomo, że szybki sklep to wyższy współczynnik konwersji co bezpośrednio przekłada się na przychody.

NitroPack

NitroPack to kolejna wtyczka, która pomoże zoptymalizować szybkość ładowania strony. Do jej funkcji należy wykorzystanie zaawansowanego systemu cache’owania, optymalizacja grafik, kompresja skryptów i wiele więcej. Szybka instalacja i konfiguracja to dodatkowe zalety jakie należy wziąć pod uwagę wybierając ten plugin. W darmowej wersji istnieje limit na 5000 odsłon miesięcznie w witrynie. Jeśli potrzebujesz więcej, konieczne będzie wykupienie jednej z wersji premium.

Podsumowanie

To tylko niektóre z darmowych wtyczek SEO do Woocommerce. Na rynku można znaleźć wiele innych, wszystko zależy od naszych osobistych preferencji i tego co konkretnie chcemy wykonać na naszej stronie internetowej. Należy jednak pamiętać, że wtyczka SEO to jedynie narzędzie i nie rozwiąże samodzielnie naszych problemów. Aby spełniły swoją funkcję powinny być wykorzystywane przez specjalistów SEO lub osoby, które wiedzą jak ich użyć.

3.6/5 - (18 ocen)
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *