Disavow

Przydatny w niektórych przypadkach disavow links tool to narzędzie autorstwa Google, które pozwala zrzekać się wybranych linków przychodzących do naszej witryny. Dlaczego opłaca się to robić? Głównym celem takich działań jest wyeliminowanie negatywnego wpływu niskiej jakości odnośników na pozycje w wynikach wyszukiwania zarządzanej przez nas domeny.

Disavow links tool czasami może okazać się ostatnią deską ratunku w walce z nieuczciwą konkurencją, która zamieszcza spamerskie linki do naszej strony z nadzieją, że ta zostanie zdepozycjonowana. Dostęp do panelu pozwalającego na wskazywanie niechcianych linków uzyskać można przez  jedną z usług giganta z Mountain View: Google Search Console.

W narzędziu tym uzyskać można wgląd do wszystkich odnośników, które prowadzą do witryny i na podstawie wygenerowanej listy wybrać te, których chcemy się zrzec. Ta ostatnia czynność sprowadza się do sporządzenia prostego dokumentu tekstowego zawierającego listę uciążliwych odnośników, którą należy przesłać do Google.

Oceń

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *