Hanami 花見

Hanami to rytuał oglądania kwiatów wiśni w Japonii (ale i poza nią). Kwitnięcie wiśni rozpoczyna się pod koniec lutego i trwa do maja, w zależności od gatunku kwiatu wiśni oraz regionu, w którym występuje. Pierwsze kwitnienie ma miejsce na wyspie Okinawa, a jedne z ostatnich na wyspie Hokkaido. Samo kwitnienie trwa od jednego do dwóch tygodni i cieszy się dużą popularnością – jest szumnie relacjonowane przez media oraz wyczekiwane przez Japończyków.

Tradycja Hanami ma już kilkaset lat i wciąż jest bardzo żywa, czemu nie można się dziwić, ponieważ kwiaty wiśni są jednym z kulturowych symboli Japonii. W dzisiejszych czasach przyciąga tłumy ludzi do parków, którzy urządzają zabawy nie tylko w dzień, ale i w nocy. Sezon kwitnienia wiśni zachęca też do spożywania tradycyjnych japońskich potraw i picia sake. W sklepach pojawiają się limitowane kolekcje wielu produktów, nie tylko jedzenia i picia, ale też kosmetyków czy akcesoriów.

Zwyczaj oglądania kwiatów wiśni rozprzestrzenił się po świecie i teraz jest obecny również w Stanach, Korei, Chinach czy Kanadzie.

Rowerowe Przymorze dołącza do grona naszych kluczowych Klientów

Z wielką przyjemnością informujemy, że w gronie Klientów SEOgroup znalazło się Rowerowe Przymorze! Rowerowe Przymorze świadczy usługi kompleksowych przeglądów i napraw rowerów, serwisu napędu, kół i ogumienia, a nawet składania i budowania rowerów na zamówienie. W swoim asortymencie posiadają wiele rodzajów i marek jednośladów, odzieży i akcesoriów oraz są autoryzowanym sprzedawcą i serwisem dla rowerów Kross, Cannondale, GT, NS Bikes, RONDO, Octan One, Creme, Merida oraz Kellys.

W ramach współpracy, działamy na dwóch frontach, dzięki czemu możemy osiągnąć efekt synergii naszych działań:

 • SEO, świadcząc naszą sztandarową usługę SEO360®,
 • Performance Marketing, prowadząc kampanię Google Ads oraz Facebook Ads.

Jesteśmy dumni z nawiązywania współpracy z lokalnymi biznesami oraz możliwości profesjonalnego wsparcia ROWEROWEGO PRZYMORZA w ich codziennych działaniach! Jedziemy!
Dziękujemy za zaufanie!

Kimono きもの – czym jest?

Kimono to tradycyjny, japoński ubiór. Zwyczajowo noszone z pasem Obi (帯), sandałami zori (草履) i skarpetami tabi (足袋). Kimono ma ściśle określony sposób produkcji i późniejszego noszenia. Są różne rodzaje kimono dla mężczyzn, kobiet i dzieci oraz na różne okazje, sezony, wiek noszącego czy nawet stan cywilny. Kimono stanowi jeden z flagowych symboli Japonii, często zdobiony ręcznie przez najlepszych rzemieślników. Staranny i skomplikowany sposób produkcji oraz drogie materiały użyte do szycia kimono sprawiają, że często ich cena osiąga poziom wielu tysięcy dolarów.

W dzisiejszych czasach kimono nie jest noszone jako ubiór codzienny. Najczęściej stroje te widywane są podczas letnich festiwali, wesel, pogrzebów i innych oficjalnych wydarzeń. Ludzie, którzy noszą kimono na co dzień, to gejsze i maiko, od których wymaga się noszenia kimono jako część ich obowiązków zawodowych. Również zawodnicy sumo muszą zawsze nosić kimono, gdy pojawiają się publicznie.
Mimo małej liczby osób, które na co dzień noszą kimono oraz skomplikowanego sposobu noszenia, kimono wciąż powraca do trendów japońskich i wciąż jest noszone jako modny strój.

W SEOgroup nie zwalniamy tempa!

W ostatnim czasie nasi Takumi uczestniczyli w szeregu branżowych szkoleń, zwieńczonych pozytywnie zaliczonymi egzaminami!

Wielkie GRATULACJE należą się następującym osobom:

 • Michał Herok – CEO – dumny posiadacz certyfikatu DIMAQ Professional,

  Michał Herok – CEO SEOgroup – dumny posiadacz certyfikatu DIMAQ Professional IAB Polska

 • Terenia Herok – New Business Director – szczęśliwa posiadaczka certyfikatu DIMAQ Basic,

  Teresa Herok – New Business Director – szczęśliwa posiadaczka certyfikatu DIMAQ Basic IAB Polska

 • Mateusz Zygfryd Szynalewski – Performance Marketing Specialist – zasłużony zdobywca certyfikatu Meta Certified Media Buying Professional,

  Mateusz Szynalewski – Performance Marketing Specialist – zasłużony zdobywca certyfikatu Meta Certified Media Buying Professional

 • Jakub Grabowski – Performance Marketing Specialist – ukontentowany zdobywca certyfikatów programu Google Partners,

  Jakub Grabowski – Performance Marketing Specialist – ukontentowany zdobywca certyfikatów programu Google Partners

 • Grzegorz Żaczek – Client Success Manager – zadowolony posiadacz certyfikatu DIMAQ Basic,

  Grzegorz Żaczek – Client Success Manager – zadowolony posiadacz certyfikatu DIMAQ Basic IAB Polska

 • Aneta Rudniak – Client Success Manager – rozpromieniona posiadaczka certyfikatu DIMAQ Basic.

  Aneta Rudniak – Client Success Manager – rozpromieniona posiadaczka certyfikatu DIMAQ Basic IAB Polska

Dzięki nieustannemu rozwojowi naszych kompetencji, działając zgodnie z wyznawaną przez nas filozofią Kaizen (カイゼン), każdego dnia udoskonalamy jakość naszych usług, aby zapewniać Wam maksymalnie skuteczne i najlepsze rozwiązania.

SEOgroup – can do!

Czas na podsumowanie roku 2021 w wykonaniu SEOgroup

Czas na podsumowanie roku 2021 w wykonaniu SEOgroup – spółki specjalizującej się w usługach z zakresu digital marketingu. Nastąpiło to nieco później niż u większości firm, które o tym pisały, tj. na przełomie grudnia i stycznia, ale wynika to z faktu, iż czekaliśmy na ostateczne zamknięcie roku pod kątem księgowym i zebranie wszystkich informacji w tym zakresie.

Co zatem udało się osiągnąć? 13. rok SEOgroup to historyczny rok w historii spółki! 

 1. Zostaliśmy drugą najlepszą tego typu agencją (SEO + Performance Marketing) na świecie w najważniejszym konkursie branży, którą reprezentujemy – Global Search Awards – w kategorii BEST GLOBAL SMALL INTEGRATED SEARCH AGENCY.
 2. Nasze dokonania dla Klientów zostały dostrzeżone przez jury takich konkursów jak: Global Search Awards, European Search Awards czy Performance Marketing Diamonds CEE 2021.
 3. Zostaliśmy współorganizatorami pierwszej na świecie takiej imprezy charytatywnej: „Gramy dla Franka” w 31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny, czyli bazie F-16 w Krzesinach (https://www.youtube.com/watch?v=64wPpHLCvfI)
 4. Pierwszy raz w historii firmy, po 12 latach jej funkcjonowania uruchomiliśmy warsztaty Akademii SEOgroup, realizując ich dwie edycje. Spotkały się one z doskonałym odbiorem przez uczestników, czego potwierdzeniem są ich oceny (https://www.seogroup.pl/szkolenia).
 5. Takumi 匠 SEOgroup roku 2021 została Terenia Herok – New Business Director za to, że pierwszy raz w trzynastoletniej historii firmy osiągnęła w spółce większy wolumen sprzedaży, niż jej założyciel – Michał Herok!
Wynikiem tego wszystkiego są następujące liczby, które chyba bronią się same:
 • przychody netto za 2021 r. na poziomie 3 915 715 zł,
 • wzrost przychodów spółki o 30% Y2Y,
 • zysk netto za 2021 r. na poziomie 680 082 zł,
 • wzrost zysku spółki o 944% Y2Y,
 • rentowność netto spółki w 2021 r. wyniosła zatem 17,36%.

Sam wynik uważamy za ogromny sukces, bo liczymy 15 osób. Zatem mamy poczucie, że umiemy wyciskać z nas maksymalny potencjał, który jednocześnie przekłada się bezpośrednio na ponadstandardowe wartości dla Klienta. Co istotne, wynik końcowy jest całkowicie autentyczny, bo uwzględnia on pełną wypłatę pensji właścicielskich / prezesowskich, gdyby nie to, byłby jeszcze wyższy. Cała dywidenda natomiast jak co roku od momentu przekształcenia w Spółkę Akcyjną (2018 r.) będzie przeznaczona na kapitał zapasowy.

Bardzo dużo firm mocno podkreśla swój wynik wyłącznie w oparciu o zwiększenie przychodów, zupełnie niepotrzebnie. Ma on się nijak do tego co w biznesie najważniejsze – zysku, bez którego biznes przecież nie istnieje, dlatego jako SEOgroup przedstawiamy to w sposób pełny. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie zaufanie ze strony Klientów oraz zasługa ogromnego zaangażowania i pracy całego Teamu – Takumi 匠 SEOgroup. Fakty są takie, że z Teamem SEOgroup można góry przenosić!

Po takim roku ciężko o lepszą motywację do dalszego działania, czego efektem będą z pewnością dwie prawdziwe bomby, które szykujemy i o których będzie głośno, gdy się pojawią, bo przyniosą ogromne korzyści Klientom, którzy z nich skorzystają, a których nie ma obecnie ani w Polsce, ani na świecie. Zatem trzymajcie kciuki za ich szybkie uruchomienie, bo sami już się nie możemy tego doczekać!

Dziękujemy!
Arigatōgozaimashita!
ありがとう

#SEOgroup #cando #seo #performancemarketing #digialmarketing #digiatalagency #business #marketing

SimpleMining dołącza do grona naszych kluczowych Klientów

Kryptowaluty nie takie straszne jak je malują!

Z radością informujemy, że do portfolio kluczowych Klientów SEOgroup dołączyła firma SimpleMining, oferująca łatwy w obsłudze system operacyjny typu plug and play do wydobywania większości monet kryptowalutowych

Firma powierzyła w ręce naszych Takumi 匠 następujące obszary digitalu:

 • kompleksowe działania SEO 360®
 • kampanie reklamowe Google Ads.

SimpleMining.net, do dzieła!

#seogroup #simplemining #cando #seo360 #digitalmarketing #takumi

SEOgroup dołącza do grona Pracodawców DIMAQ

Kolejna świetna wiadomość!

SEOgroup dołącza do grona Pracodawców DIMAQ !
Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie korzyści daje uczestnictwo w #DIMAQemployer, gorąco zachęcamy do przeczytania poniższego wpisu Teresy Herok – New Business Director SEOgroup | can do !

#business #DIMAQEmployer

Helping Hand dołącza do grona naszych kluczowych Klientów

HH24 czyli Helping Hand 24 w gronie Klientów SEOgroup!

Helping Hand to pierwsza w Polsce aplikacja, która pozwala użytkownikom otrzymać kompletne i spersonalizowane wsparcie psychologiczne, w postaci wartościowych treści oraz interaktywnych spotkań z terapeutami.
Tę niezwykle cenną oraz przydatną, szczególnie w dzisiejszych czasach inicjatywę, wspieramy unikatowym SEO 360®, obejmującym m.in.:
 • kompleksową optymalizację strony internetowej,
 • dostosowanie do wymagań wyszukiwarek i użytkowników,
 • skuteczne pozycjonowanie witryny na słowa kluczowe,
 • budowanie ogólnej widoczności strony,
 • wysokojakościowy Link Building,
 • bieżący nadzór i kontrolę funkcjonalności serwisu.
Już w pierwszym etapie działań, powyższe elementy przyniosły ponadprzeciętne efekty, windując stronę Klienta do TOP 10 wyników wyszukiwania Google na ponad 300 pozycjonowanych słów kluczowych!
HH24 dziękujemy za zaufanie i walczymy dalej, razem!
#seogroup #hh24 #helpinghand #cando #seo360

SEOgroup znalazło się w Mapie Podmiotów Internetowych IAB Polska 2021/2022

Kolejne świetne wieści! SEOgroup znalazło się w Mapie Podmiotów Internetowych IAB Polska 2021/2022.
Jest to projekt, który od lat stanowi drogowskaz dla firm szukających do współpracy partnerów z branży digital.
Dziesiąta edycja Mapy Podmiotów Internetowych zawiera logotypy firm pogrupowane w 58 kategorii w 9 kolejnych obszarach pozwalających znaleźć partnera na każdym etapie projektowania kampanii digitalowej.
SEOgroup występuje w dwóch kategoriach:
 • Agencje SEM/SEO
 • Agencje Performance
Ponadto, IAB po raz pierwszy wprowadziło oznaczenie firm certyfikatem Programu poprawy jakości QUALID. Tak jak wcześniej komunikowaliśmy, my również możemy pochwalić się tym złotym znakiem.️
Dzięki temu, ułatwiliśmy kontakt usługobiorcom, którzy szukają najlepszych rozwiązań na rynku oraz szerokiego zakresu usług z branży marketingu internetowego.
Mapa jest do pobrania na stronie: https://mapa.iab.org.pl/

SEOgroup uzyskało złoty znak Programu Jakości QUALID

Z przyjemnością informujemy, że SEOgroup uzyskało złoty znak Programu Jakości QUALID. Jest to program powstały z inicjatywy Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, którego członkiem jest również SEOgroup.

Na czym polega program?
Obejmuje on 4 obszary:

 • Brand Safety
 • Viewability
 • Programmatic
 • Anti-fraud

Przystępując do tego programu, przeszliśmy szkolenia ze wszystkich 4 obszarów, dzięki czemu zyskaliśmy status Złotego Sygnatariusza oraz złoty stempel programu.

W ramach programu QUALID, realizujemy działania w celu poprawy jakości reklamy cyfrowej dla naszych Klientów. Korzystamy ze standardów i propagujemy skuteczne rozwiązania, aby pozytywnie wpływać na wzrost zaufania do Internetu jako skutecznego medium promocji.