HTML

HTML, a właściwie: Hypertext Markup Languange to hipertekstowy język znaczników, który wykorzystywany jest do kodowania stron internetowych. Jego historia sięga pierwszej połowy lat 90. ubiegłego wieku, natomiast struktura została oparta na systemie ENQUIRE, który w latach 80. był jedynym sposobem na przeglądanie zasobów znajdujących się na dyskach zlokalizowanych w innych częściach świata.

Dzięki HTML możliwe jest prezentowanie na stronie takich elementów jak np. akapity tekstowe, obrazy czy nagłówki. Warto wiedzieć, że język znaczników wykorzystywany jest przede wszystkim do projektowania szablonów stron internetowych. Dobrą praktyką jest, by wszelkie kwestie związane z wyglądem i stylem witryn były definiowane za pomocą CSS – kaskadowych arkuszy stylów.

Znajomość HTML oraz powiązanych z nim języków to absolutny must have specjalistów, którzy zajmują się optymalizacją stron internetowych. Stosowanie się do standardów technologii i jej metod ma istotny wpływ na pozycję strony w wyszukiwarkach.

Oceń

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *