RSS

RSS (Really Simple Syndication) to tak naprawdę grupa języków znacznikowych pozwalających na tworzenie prostych przekazów informacyjnych. W rzeczywistości termin ten stosowany jest w odniesieniu do całej technologii, która umożliwia nie tylko konstruowanie takich komunikatów, ale również ich rozsyłanie za pomocą tzw. kanałów.

Instalacja RSS na własnej stronie internetowej umożliwia wysyłanie subskrybentom kanału informacji np. o nowych wpisach, zmianach czy aktualnościach. Tego rodzaju wygodny biuletyn przyjmuje najczęściej bardzo prostą formę, ograniczając się do nagłówka i/lub krótkiego opisu nowej treści umieszczonej w witrynie.Korzystanie z kanałów RSS pozwala zbierać w jednym miejscu wszelkie nowości z różnych portali, co stanowi wygodny sposób na bycie „na czasie” z ulubionymi blogami czy innymi portalami bez konieczności ich odwiedzania.

Aby móc zostać subskrybentem danego kanału, konieczna jest jego implementacja na konkretnej stronie. Odbieranie komunikatów wymaga natomiast odpowiedniego oprogramowania. Mogą nim być dedykowane tym celom aplikacje, jak i również wbudowane moduły w przeglądarkach internetowych.

Oceń

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *