RWD

Responsive Web Design, czyli prościej: RWD jest standardem tworzenia stron i aplikacji internetowych, które automatycznie dopasowują się do wielkości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. RWD stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnych użytkowników, którzy coraz częściej do przeglądania Internetu wykorzystują urządzenia mobilne takie jak telefony czy tablety. W wyniku dopasowania portalu do mniejszych wyświetlaczy zmieniają się takie jego aspekty jak: wygląd, układ elementów oraz niekiedy – funkcjonalność.

Witryny, które nie były tworzone w zgodzie z ideą responsywności, wyświetlają się na małych sprzętach w niepoprawny sposób lub prezentują treści, które są nieczytelne dla internautów. Problem ten można wyeliminować odpowiednio modyfikując kod HTML i CSS strony. Popularną metodą tworzenia portali w standardzie RWD jest korzystanie z frameworków czy bibliotek (np. Bootstrap), które znacząco upraszczają cały proces kreacji.

Obecnie to, czy strona jest dostosowana do przeglądania na urządzeniach mobilnych jest istotnym czynnikiem rankującym, który ma swoje przełożenie na jej widoczność w wyszukiwarce.

Oceń

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *