Zaplecze SEO

Zapleczem SEO nazywa się zbiór wszystkich witryn, którymi dysponuje konkretna firma świadcząca usługi z zakresu optymalizacji oraz pozycjonowania, i na których umieszczane zostają odnośniki do stron internetowych klientów. Zaplecza mogą przyjmować różne formy – od prostych blogów aż po rozbudowane portale i są zazwyczaj integralną częścią strategii SEO – zwłaszcza w ujęciu optymalizacji off-page.

Celem prowadzenia tego typu serwisów jest pozyskiwanie linków, które mają pozytywnie wpływać na pozycje stron docelowych. W takim przypadku niezwykle ważna jest jakość odnośnika. Z tego powodu dąży się do tego, by zaplecza były nie tylko bezwartościowymi stronami, ale reprezentowały jakość, która generuje realny i wartościowy ruch organiczny. Dobrze skonstruowane zaplecze obejmuje zazwyczaj różne strony o konkretnych tematykach.

Chociaż takie linkowanie może wydawać się zupełnie bezproblemowe, to w rzeczywistości wymaga sporych nakładów pracy. Aby takie działanie miało sens, należy bowiem dbać o każde zaplecze SEO, umieszczając na każdej ze stron wysokiej jakości treść, czy poszerzać jej profil odnośników.

Oceń

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *