Najwyższa kompleksowość działań

SEO360® zapewnia najwyższy stopień kompleksowości spośród innych, podobnych usług na rynku, takich jak SEO czy SXO, co zostało poparte badaniami.

Gwarancja wzrostu sprzedaży

Usługa zapewnia gwarancję końcowego efektu, czyli wzrostu ruchu i przychodów / leadów.

Rozliczenia hybrydowe oparte o success fee

Po osiągnięciu 100% zamierzonego celu, wyznaczane są kolejne oparte o rozliczenia w modelu success fee.

Gwarancja utrzymania linków

Nawet po zakończonej współpracy nie usuwamy pozyskanych linków.

Działania w całej Europie

W ramach jednej umowy możemy prowadzić działania dla wszystkich państw europejskich przy wsparciu sieci jakościowych partnerów.

Indywidualna strategia

Przygotowujemy kompleksową, rozbudowaną strategię, w ramach której badamy prawdziwe potrzeby konsumentów (customer insights) jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań.

Zobacz jak wzrosną ruch i przychody na Twojej stronie!

Przeciągnij suwak by poznać efekty pozycjonowania

SEO360®

SXO

zwykłe SEO

Jak przebiega proces pozycjonowania stron we Włoszech w ramach SEO360®?

1.

Strategia

Jest ona punktem wyjścia jeśli chodzi o działania SEO360®, indywidualnie wyceniana oraz tworzona na podstawie potrzeb i oczekiwań Klienta, zawartych wcześniej w wypełnionym przez niego briefie. W ramach wykonywanej przez nas pracy koncepcyjnej ustalamy wskaźniki KPI, niezbędne do pomyślnej realizacji dalszych etapów projektu, w szczególności analizy, planu content marketingowego i estymacji, które są częściami składowymi strategii.

2.

Analiza

W tym kroku przeprowadzamy wszystkie czynności weryfikujące obecny stan wybranej witryny pod kątem SEO oraz jej potencjał w danym kraju w porównaniu z konkurencją. Jednocześnie analizujemy pełną ścieżkę użytkownika w oparciu o customer journey. Wynikiem analizy jest zebranie pokaźnej liczby danych, które posłużą do realizacji dalszych kroków związanych z SEO360®.

3.

Plan Content Marketingowy

Indywidualnie przygotowywany pod branżę reprezentowaną przez Klienta oraz pod dane rynki, na których będą prowadzone działania SEO360®. Zawiera scenariusz dotyczący rodzaju tworzonych treści i sposobu ich dystrybucji w ten sposób, by dotrzeć z nimi precyzyjnie do konsumentów i być o krok przed konkurencją. Gwarantem skutecznej realizacji tego planu są Content Creatorzy.

4.

Estymacje

Niezwykle wartościowa i jednocześnie ostatnia część składowa strategii, w ramach której estymujemy poszczególne wartości związane z widocznością strony w najbardziej popularnej wyszukiwarce danego kraju, uwzględniając wzrost ruchu oraz co ważniejsze – wzrost konwersji w określonym czasie.

5.

SEO Techniczne

Przystępując do właściwych działań SEO jedną z niezbędnych czynności do osiągnięcia końcowego sukcesu jest techniczne SEO, zwane też analizą techniczną bądź optymalizacją techniczną pod kątem SEO, czyli ta część optymalizacji, która nie dotyczy treści. Składa się ona z wszystkich czynności, które wpływają na architekturę i kod strony w taki sposób, by była maksymalnie przyjazna dla najbardziej rygorystycznych wymogów wyszukiwarek i jednocześnie by być krok przed konkurencją.

6.

Optymalizacja treści

Częścią składową optymalizacji witryny pod kątem SEO obok technicznego SEO jest optymalizacja treści. Wartościowe treści dla użytkownika są jednym z kluczowych elementów, które pomogą w osiągnięciu wysokiej widoczności w wyszukiwarce, jak również wpłyną na wzrost konwersji, a tym samym przychodów.

7.

UX + CRO

W ramach usługi SEO360® zapewniamy analizę i optymalizację wskaźników User Experience ze szczególnym udziałem doświadczeń heurystycznych i testów A/B oraz Conversion Rate Optimization. W ten sposób analizujemy aktywności konsumentów na każdym etapie ich procesu zakupowego, zwiększając efektywność sprzedaży.

8.

Link Building

Link building prowadzimy z użyciem najwyższej jakości stałych linków, pozyskiwanych z zewnętrznych źródeł czy serwisów, od rzetelnych wydawców z gwarancją ich utrzymania nawet po zakończonej współpracy. W ramach tego procesu dbamy o prawidłowy profil linków, przynoszący końcowe korzyści.

9.

Bieżąca Analiza Danych

W usłudze SEO360® poprzez zaawansowane narzędzia, nadzorowane przez Client Success Managera stale mierzymy postępy związane z ewaluacją prowadzonych działań, na ich podstawie nasi Klienci mają dostęp do rozbudowanych raportów 24/7.

10.

Wzrost ruchu i przychodów

Ostateczną wartością SEO360® są wzrost świadomości marki, ruchu, konwersji oraz przychodów generowanych z tej usługi, co istotne – znacznie większe niż w przypadku „zwykłego SEO”, a przede wszystkim trwałe.

Pod względem gęstości zaludnienia Włochy są czwartym krajem w Europie. Ponad 60 mln osób zamieszkuje Półwysep Apeniński, włączając San Marino oraz Watykan. Około 84% Włochów ma dostęp do Internetu. Gospodarka w ojczyźnie pasty i pizzy ma się bardzo dobrze, Italia ma jeden z największych PKB na świecie! Co istotne dla sklepów stawiających na sprzedaż w sieci, jest również 14. rynkiem handlu e-commerce!

 

Włosi przeglądają Internet głównie przy wykorzystaniu komputerów i smartfonów. Strony www w znikomym stopniu wyświetlane są za pośrednictwem tabletów (dane za luty 2022):

 • desktop (49,1%),
 • mobile (48,81%),
 • tablet (2,08%).

 

Na co w procesie zakupowym Włosi zwracają szczególną uwagę? Jak zostało to powiedziane na wstępie, są to dość zamożni Europejczycy, co przekłada się na ich wymagania i preferencje. Oczekują profesjonalnej obsługi, opieki na każdym kroku procesu zakupowego oraz oczywiście jakości. W porównaniu do choćby Francuzów, na pewno lepiej przyswajalny dla Włochów powinien być język angielski. Dla rdzennych, a w szczególności starszych (60+) mieszkańców Italii, nie należy jednak zapominać o ofercie w języku włoskim, zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę ich wygodne podejście do wielu aspektów życia, w tym także do zakupów w sieci.

 

Typowy Mario Rossi (polski Jan Kowalski) korzysta z życia, zawsze ma czas, nie przejmuje się drobnostkami. To jeżeli chodzi o podejście życiowe, odnośnie zakupów wygląda to trochę inaczej. Przed dokonaniem zakupu blisko 60% Włochów sprawdza i weryfikuje informacje nt. produktu, jakim są zainteresowani. Czytają opinie, komentarze oraz recenzje innych konsumentów. Jednocześnie lubią dyskutować, targować się, nie tylko przy klasycznych, przydrożnych sklepach, ale i właśnie w Internecie. Odpowiadając na ich pytania, choćby za pośrednictwem mediów społecznościowych, zyskamy ich przychylność, która końcowo może przełożyć się na ostateczną decyzję o zakupie.

 

Jeżeli chodzi o social media, to w ostatnich latach Facebook co prawda utracił ok. 10% udziału w rynku, jednak nadal jest zdecydowanym liderem wśród aplikacji służących do komunikacji, nawiązywania kontaktów, eksplorowania wideo, zdjęć, itp. (dane za luty 2022):

 • Facebook (64,43%),
 • YouTube (22,2%),
 • Instagram (4,79%),
 • Pinterest (4,23%),
 • Twitter (2,88%),
 • LinkedIn (0,41%).

 

Warto zauważyć, w porównaniu do innych krajów, dość znaczącą popularność YouTube, z którego regularnie korzysta co piąty Włoch.

60 mln

Populacja Włoch

84 %

Populacji ma dostęp do Internetu

50 mln

Internautów

94 %

Użytkowników korzysta z Google

Wyszukiwarki internetowe we Włoszech

Włochy nie są wyjątkiem na mapie Europy zachodniej pod względem popularności internetowych browserów. Najpopularniejszą wyszukiwarką jest Google (udział za luty 2022 roku):

Odnośnie przeglądarek, w porównaniu do sąsiednich krajów jest podobnie, tzn. najczęściej używany jest Chrome. Na drugim miejscu z ponad 18% udziałem w rynku jest znane głównie z wykorzystania na iPhone’ach Safari (dane za luty 2022):

Rynek e-commerce we Włoszech

E-sprzedaż we Włoszech cały czas się rozwija. Obecnie blisko 70% internautów na Półwyspie Apenińskim robi zakupy on-line, ich ilość z roku na rok rośnie. Rynek e-commerce w 2023 roku ma osiągnąć poziom ok. 20 mld euro obrotu. Średnia wartość zakupów wynosi 85 euro miesięcznie. Zachęcającą informacją jest także statystyka mówiąca o tym, że 40% dokonywanych zakupów w sieci pochodzi ze sklepów zagranicznych.

 

Popularność użytkowania smartfonów do przeglądania stron www, przekłada się automatycznie na dokonywanie zakupów za ich pośrednictwem. Jest to skala warta uwagi, gdyż tzw. “mcommerce” odpowiada za aż 33% rynku sprzedaży w Internecie. Równie istotne w kupowaniu on-line jest upodobanie aplikacji mobilnych, które cieszą się większą popularnością aniżeli klasyczne witryny internetowe. To na pewno wyróżnik Włochów na tle innych, europejskich konsumentów. 

Użytkownicy

Co Włosi wkładają do wirtualnego koszyka? Zobaczmy, jakie produkty w skali roku kupowali najczęściej:

Zestawmy jeszcze najważniejsze elementy, jakie mają wpływ na decyzje o e-zakupach Włochów:

 • darmowa dostawa (92%),
 • możliwość darmowego zwrotu (91%),
 • transparentność – w tym brak ukrytych kosztów, czytelny opis itp. (90%).

 

Jeżeli chodzi o ostatni z powyższych czynników, to ma on związek z jakością i przejrzystością samej strony internetowej, bez których trudno rywalizować o uwagę użytkownika.

 

Wśród najpopularniejszych e-commerców we Włoszech można wymienić: 

 • amazon.it (2,566 mln USD),
 • zalando.it (517 mln USD),
 • apple.com (358 mln USD),
 • shein.com (296 mln USD),
 • esselungaacasa.it (264 mln USD).

 

Zamówienia w zdecydowanej większości (92%) dostarczane są za pośrednictwem przesyłki kurierskiej. Odnośnie zaś metod płatności, ich użycie rozkłada się proporcjonalnie pomiędzy PayPala, przelew bankowy, kartę płatniczą oraz płatność za pobraniem. Pierwszy z wymienionych cieszy się powodzeniem, podobnie jak w Niemczech, z racji na dodatkowe gwarancje i bezpieczeństwo realizowanych transakcji.

Jaką domenę wybrać?

Jak to zostało opisane w pierwszym punkcie odnośnie pozycjonowania stron, Włosi są otwarci na międzynarodowe rozwiązania, w tym wykorzystanie języka angielskiego. Chcąc jednak zagospodarować szerszą grupę odbiorców, dobrze jest wybrać narodową domenę tj. “.it”. Włosi są wygodni, cenią używanie rodzimego języka w prezentowanej ofercie, uszanują, a przede wszystkim szybciej zobaczą także, stronę, kiedy ta posiadać będzie krajowe rozszerzenie.

 

Oczywiście, jeżeli w planach mamy ekspansję naszego biznesu na kilka zagranicznych rynków, warto poważnie zastanowić się nad globalnymi lub europejskimi domenami typu “.com” lub “.eu”. Później przy kolejnych wersjach językowych, będzie można rozszerzać je o następne kraje tj. mojastrona.com/it, mojastrona.com/fr, mojastrona.com/de itp.

 

 

Dlaczego warto rozpocząć promocję swojego biznesu we Włoszech?

Włoski e-commerce z roku na rok się rozpędza, osiągając coraz to większe obroty. Ma to związek z kilkoma elementami, wśród których wymienić można: rozwój infrastruktury powiązanej z dostępem do Internetu, w tym światłowodów, upowszechnienie posiadania smartfonów (Włosi w tym aspekcie są jednym ze światowych liderów) oraz dodatkowe zabezpieczenia i prawa dotyczące transakcji przeprowadzanych w sieci.

 

Italia po Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji jest 4. największą gospodarką Unii Europejskiej. Włosi doceniają jakość obsługi, wyjątkowość produktu, a także jego oryginalność. Widoczne jest to na ich kartach historii oraz tradycji kreowania odzieżowych trendów. Niemal każdy wie z jakiego kraju pochodzą krezusi branży modowej jak Gucci, Armani, Prada, czy Versace. Warto zapamiętać, że mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego cenią sobie bardzo styl i elegancję.

 

Mimo, że handel w sieci się rozwija, zdobywa coraz większą popularność, nadal istnieje także dużo pól do zagospodarowania. Ma to związek z dość niską obecnością rodzimych sklepów w Internecie. Jeżeli chodzi o cyfrową konkurencyjność członków wspólnoty europejskiej, według European Commission’s Digital Economy and Society Index, Włochy zajmują dopiero 26. miejsce na 29. krajów ujętych w zestawieniu. To na pewno szansa dla przedsiębiorców z zagranicy, aby zaistnieć, odnaleźć niszę na rynku i zgromadzić grupę stałych klientów.

Podsumowując, rozpoczęcie promocji swojego biznesu we Włoszech może być korzystne z różnych powodów, zarówno dla włoskich, jak i międzynarodowych przedsiębiorców. Oto kilka kluczowych przyczyn:

 1. Duży rynek konsumencki: Włochy mają ponad 60 milionów mieszkańców, co sprawia, że są jednym z największych rynków konsumenckich w Europie. To daje dużo możliwości dla przedsiębiorców, którzy chcą wprowadzić swoje produkty lub usługi na ten rynek.
 2. Silna gospodarka: Włochy mają jedną z największych gospodarek na świecie (należy do grupy G7). Włoska gospodarka jest zróżnicowana i obejmuje takie sektory jak przemysł, rolnictwo, turystyka i usługi. To może stworzyć wiele możliwości dla biznesów w różnych branżach.
 3. Znane marki i produkty: Włochy są znane z wysokiej jakości produktów, szczególnie w dziedzinach mody, jedzenia, win, samochodów i mebli. Promowanie swojego biznesu we Włoszech może przynieść korzyści związane z prestiżem i renomą.
 4. Sieć kontaktów biznesowych: Włoskie przedsiębiorstwa często utrzymują bliskie relacje z partnerami biznesowymi. Działa to na korzyść nowych firm, które chcą się rozwijać, gdyż dzięki tym kontaktom łatwiej nawiązać współpracę z lokalnymi dostawcami, partnerami i klientami.
 5. Turystyka: Włochy są jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych na świecie, co sprawia, że jest to atrakcyjny rynek dla biznesów związanych z turystyką, gastronomią, hotelarstwem czy usługami.
 6. Wspierające środowisko biznesowe: Włoski rząd i lokalne władze oferują różnego rodzaju programy wsparcia dla przedsiębiorców, w tym ulgi podatkowe, dotacje oraz programy rozwoju kompetencji zawodowych. To może pomóc w rozwoju Twojego biznesu na tym rynku.
 7. Bliskość do innych europejskich rynków: Włochy mają dogodne położenie geograficzne, co ułatwia dostęp do innych kluczowych rynków europejskich, takich jak Niemcy, Francja czy Hiszpania. To jest ważne dla firm, które chcą rozwijać się na innych rynkach w Europie.

Link Building we Włoszech

Włochy pod względem otwartości rynku e-commerce, jak i pozycjonowania SEO, są niezwykle atrakcyjnym punktem na mapie Europy. Chcąc na nim odnaleźć miejsce dla swojego biznesu należy przyjąć dobrą strategię działania, której jednym z kluczowych elementów będzie wysokojakościowy Link Building. Jeżeli będzie on szedł w parze z równie ważną optymalizacją, to średnia pozycja naszej witryny z miesiąca na miesiąc powinna piąć się w górę wyników wyszukiwania.

 

Oczywiście nie należy zapominać o monopolu wyszukiwarki Google, a za tym jej algorytmach i systemach rankowania witryn. Nasza strona by zebrać pełne spektrum odbiorców powinna posiadać domenę „.it” oraz zawierać ofertę przygotowaną w języku włoskim. Podobnie jest z linkami do niej prowadzącymi. Docenione zostaną wartościowe, rodzime źródła linków, o nieposzlakowanej opinii, a w szczególności jakościowym ratingu w “oczach” Google.

 

Również we Włoszech, należy pamiętać o dywersyfikacji linków. Te powinny pochodzić po pierwsze z dobrej jakości serwisów, ale również np. z powiązanych tematycznie forów, bądź też social mediów.

Dobieranie słów kluczowych na rynek włoski

Dobieranie odpowiednich słów kluczowych jest niezbędne dla skutecznej strategii marketingowej, niezależnie od rynku, na którym działasz. Jeśli chcesz z powodzeniem działać na rynku włoskim, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

 1. Język: Wybieraj słowa kluczowe w języku włoskim, zgodne z terminologią używaną przez Twoją grupę docelową. Jeśli nie znasz włoskiego, warto skorzystać z usług tłumacza lub narzędzi tłumaczenia online, takich jak Google Translate, aby uzyskać podstawowe pojęcie.
 2. Analiza konkurencji: Przeanalizuj, jakie słowa kluczowe wykorzystują konkurenci na rynku włoskim. Jest to dobry sposób, aby dowiedzieć się, które słowa kluczowe są popularne i na jakie warto się skupić.
 3. Wyszukiwarki: We Włoszech, podobnie jak w innych krajach, dominującą wyszukiwarką internetową jest Google. Skorzystaj z narzędzi analitycznych Google, takich jak Google Keyword Planner, aby sprawdzić popularność poszczególnych słów kluczowych i ich potencjalny wpływ na pozycjonowanie stron.
 4. Wrażliwość kulturowa: Włoski rynek ma swoje specyficzne cechy kulturowe, które mogą wpływać na wybór słów kluczowych. Spróbuj zrozumieć preferencje i potrzeby włoskich konsumentów, aby lepiej dostosować swoją strategię marketingową.
 5. Długie ogony (long-tail keywords): Zamiast koncentrować się na krótkich, ogólnych słowach kluczowych, warto zwrócić uwagę na długie ogony – frazy składające się z trzech lub więcej słów, które są bardziej specyficzne i mogą przyciągać bardziej zaangażowanych użytkowników.
 6. Trendy i sezonowość: Monitoruj trendy i zmiany w zachowaniach konsumentów, zwłaszcza jeśli prowadzisz działalność sezonową. Sezonowe słowa kluczowe mogą być bardzo skuteczne w odpowiednim czasie.

Źródła danych: 

 • https://ecommercedb.com/en/markets/it/all
 • https://www.polacywewloszech.com/2019/10/26/najpopularniejsze-branze-e-commerce-we-wloszech/
 • https://marketfinder.thinkwithgoogle.com/intl/pl_pl/guide/ingram-italy-guide/#overview
 • https://gs.statcounter.com/
 • https://internetlivestats.com
SEO360® kontakt formularz kontaktowy SEO360®

Bądźmy w kontakcie
+48 500 050 939
office@seogroup.pl

  FAQ

  Jakie są kluczowe elementy dla skutecznego pozycjonowania we Włoszech?

  rozwiń

  Tak jak zostało to wskazane w punkcie poświęconym Link Buildingowi, ważne będzie pochodzenie oraz jakość witryn prowadzących na naszą stronę. Dobrze jest także skupić się na pozycjonowaniu szerokim, konkretyzującym intencje użytkowników. Znaczenie ma także domena “.it” oraz schludna, przystępnie przedstawiona, a nade wszystko poprawnie przygotowana oferta w języku włoskim. Należy pamiętać o zakupowych preferencjach Włochów, które najczęściej skupiają się wokół wykorzystania do tego celu smartfonów, a dalej coraz częściej dedykowanych aplikacji. Tym samym nasza strona powinna być “mobile friendly”, przejść optymalizację w tym zakresie, jak i dostępności serwisu dla użytkowników.

  Czy moja strona www powinna być po włosku?

  rozwiń

  Tak, Twoja strona internetowa powinna być przetłumaczona na język włoski, aby lepiej docierać do włoskiej grupy docelowej i poprawić jej pozycję w lokalnych wynikach wyszukiwania.

  Pozycjonowanie stron internetowych we Włoszech – dla kogo?

  rozwiń

  Pozycjonowanie stron we Włoszech jest dla firm, które chcą rozszerzyć swoją działalność na rynek włoski, zwiększyć swoją widoczność w wynikach wyszukiwania oraz zwiększyć ruch i konwersje na swojej stronie internetowej.

  Co warto wiedzieć o wynikach wyszukiwania we Włoszech?

  rozwiń

  Wyniki wyszukiwania we Włoszech są zoptymalizowane pod kątem lokalnych użytkowników. Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką we Włoszech, a lokalizacja i język użytkownika wpływają na to, jakie wyniki są wyświetlane. Dodatkowo, we Włoszech ważne są także lokalne wyszukiwarki, takie jak Virgilio czy Libero.

  Jaki budżet jest potrzebny na pozycjonowanie strony internetowej we Włoszech?

  rozwiń

  Budżet potrzebny na pozycjonowanie strony internetowej we Włoszech zależy od wielu czynników, takich jak konkurencja w Twojej branży, ilość słów kluczowych, które chcesz pozycjonować, oraz celów biznesowych. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzić analizę potrzeb i konkurencji, aby określić odpowiedni budżet. Koszty mogą się różnić, jednak można oczekiwać, że budżet na pozycjonowanie strony internetowej we Włoszech będzie wyższy niż na rodzimym rynku z uwagi na konieczność tłumaczenia treści, badań słów kluczowych i innych działań związanych z lokalizacją.

  5/5 - (12 głosów)
  SEO360® SEO360®