Takumi z SEOgroup na liście największych agencji SEO w Polsce!

SEOgroup-polecaja-nas

Blog marketingowy widoczni.com opublikował badania, przeprowadzone na podstawie 121 profili biznesowych, gdzie wyszczególnił 38 wiodących agencji marketingowych działających w Polsce i poza granicami kraju, których flagową usługą są działania w obszarze SEO. SEOgroup, jako jedyna agencja z Gdyni i jedna z dwóch w województwie pomorskim, została doceniona pod kątem swojej działalności i osiągniętych wyników.

38 wyróżnionych agencji SEO

Agencje, które zostały wytypowane pod kątem świadczonych usług oraz widoczności w Google, zostały przeanalizowane najpierw przez profil na serwisie LinkedIn, a następnie Facebook i wyszukiwarkę Google. Jednym z wyznaczników, którym kierowali się autorzy badania, była liczba osób obserwujących firmę osób w mediach społecznościowych oraz ilość pracowników dodanych na LinkedIn. W zakresie obecności w Google, zbadana została widoczność agencji na frazy związane z SEO w TOP10. Pod uwagę wzięte zostały także pozytywne i negatywne komentarze Klientów.

W czołówce rankingu znalazło się większość dobrze znanych agencji SEO w Polsce. Na uwagę zasługuje tu fakt, że Gdynia i Gliwice to jedyne miasta w tym zestawieniu, które nie są miastami wojewódzkimi.

Dlaczego LinkedIn?

LinkedIn, pomimo niewielkiego udziału użytkowników w porównaniu do Facebooka, jest wskazywany jako najszybciej rozwijające się medium pod kątem ilości użytkowników oraz niskiej liczy osób rezygnującej z posiadania konta. LinkedIn, jako serwis dedykowany budowaniu relacji biznesowych, daje także największe szanse na pozyskanie Klienta, co dla agencji działających głównie w sektorze B2B, jest niezwykle cennym narzędziem komunikacji.

Mając na uwadze główne cechy serwisu, jako jednym z kryteriów do klasyfikacji agencji, została wybrana liczba osób obserwujących profil. Istotnym elementem w tym weryfikatorze, którym sugerowali się autorzy artykułu był fakt, że typowane profile mają dużo ciekawych i merytorycznych aktualizacji.

Agencje w Polsce - Liczba obserwujących na LinkedIn

Czołówka rankingu została wyłoniona także na postawie liczby dodanych do profilu firmowego pracowników agencji SEO. Jest to wskaźnik uznany za najbardziej istotny z tego względu, że agencja z poziomu swojego profilu nie może sama dodać kont swoich pracowników. Uznano zatem za ważny fakt, iż pracownik chce utożsamiać się z agencją i chętnie pokazuje, że należy do grona specjalistów.

Zestawienie to miało na celu głównie ukazanie agencji działających w obszarach mediów społecznościowych oraz podkreślenie ich samoświadomości, jako firm świadczących usługi w zakresie działań marketingowych w Internecie.

Agencje dbające kompleksowo o swój wizerunek w social mediach, a zwłaszcza w serwisie biznesowym, jakim jest LinkedIn, posiadają również przewagę w zakresie pozytywnych opinii w Google oraz w widoczności na ważne frazy kluczowe w wyszukiwarce. Zestawienie to dla wytypowanych agencji jest potwierdzeniem skuteczności prowadzonych działań w zakresie budowy popularności i wizerunku firmy.

Agencje w Polsce - Liczba polubień na Facebooku

SEOgroup znalazło się w czołówce największych agencji w Polsce, czym potwierdziło najwyższy poziom świadczonych usług przez zespół starannie dobranych Takumi, niedoścignionych rzemieślników marketingu internetowego.

Zapraszamy do lektury: https://widoczni.com/blog/lista-agencji-seo/

5/5 - (2 ocen)
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *