Brand24 – co to jest?

,

W dzisiejszych czasach właściciele firm i sklepów internetowych muszą stale monitorować, jak ich wizerunek kształtuje się w sieci, oraz możliwie jak najszybciej reagować na wszelkie opinie klientów – zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zebrać je wszystkie w jednym miejscu i gdzie je wygodnie analizować, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Co to jest Brand24?

Do monitorowania swojego wizerunku w sieci zdecydowanie warto mieć złożone podejście. Brand24 to narzędzie, które pozwala śledzić wszelkie pojawiające się w różnych zakątkach internetu opinie o produktach, komentarze, dyskusje czy wzmianki o marce.

Do czego służy Brand24?

Użytkownicy mogą wykorzystywać narzędzie Brand24 do analizy popularności swoich produktów w internecie, wykrywania pozytywnych i negatywnych opinii oraz odkrywania nowych trendów i popularnych hasztagów.

Korzystanie z narzędzia jakim jest Brand24, może znacznie przyspieszyć i usprawnić proces monitorowania wizerunku marki w internecie. Dzięki niemu, pracownicy firmy mają możliwość szybkiego zidentyfikowania nowych opinii o marce i udzielenia na nie odpowiedzi, podziękowania za opinię lub rozwiania wszelkich wątpliwości użytkowników. Dzięki tego typu działaniom, klienci stają się także bardziej ufni w stosunku do firmy – mają wtedy świadomość, że firma dba o nich i o ich zadowolenie z produktu.

Dlaczego warto korzystać z Brand24?

Lepsze poznanie klientów

Dzięki temu narzędziu możesz z łatwością dotrzeć do obecnych, jak i potencjalnych klientów i jeszcze lepiej zrozumieć, jakie jest ich nastawienie w stosunku do Twojej firmy. To pozwoli ci na dostosowanie swojej komunikacji do ich potrzeb i osiąganie jeszcze lepszych wyników biznesowych.

Budowanie zaangażowanej społeczności

Korzystając z Brand24 nawiążesz kontakt ze swoimi klientami poprzez identyfikację obszaru, w którym są oni najbardziej aktywni. Odpowiadając natychmiastowo na opinie użytkowników, dajesz im znać, że są dla ciebie ważni. Zwiększasz tym samym kilkukrotnie ich satysfakcję z zakupu, nawet w przypadku pojawienia się potencjalnych problemów takich jak na przykład wydłużony czas oczekiwania na dostawę czy konieczność skorzystania z gwarancji.

Poszukiwanie influencerów do współpracy

W serwisie masz również możliwość wyszukania najbardziej wpływowych influencerów w Twojej branży i wypromowania swojego biznesu za pomocą influencer marketingu, a następnie monitorowania skuteczności kampanii za pomocą dostępnych wskaźników.

Przydatne funkcje dostępne w Brand24

 1. Błyskawiczne alerty o opiniach: Za każdym razem, gdy ktoś wspomni o Twojej marce, otrzymasz natychmiastowe powiadomienie, a tym samym możliwość wypowiedzenia się w toczącej się dyskusji.
 2. Ponad 20 wskaźników do obserwacji postępów i analizy skuteczności: W narzędziu Brand24 dostępne jest ponad 20 wskaźników, które pomogą Ci zmierzyć, jak użytkownicy postrzegają Twoją markę i oferowane przez Ciebie produkty.
 3. Analiza sentymentu: To bardzo ciekawy wskaźnik określający, jak nacechowana jest opinia znaleziona w internecie: pozytywnie, negatywnie bądź neutralnie. Jego mechanizm opiera się przede wszystkim na deep learningu i embeddingach. Co prawda nie zastąpi on rzeczywistej analizy wykonanej przez człowieka, niemniej jest to funkcja warta wypróbowania.
 4. Analiza konkurencji: Zaletą jest także możliwość porównania wyników firmy z wynikami marketingowymi konkurencji.
 5. Generowanie raportów w formacie PDF: Brand24 umożliwia indywidualne wybranie tego, jakie dokładnie dane chcemy umieścić w raporcie. Mogą to być między innymi takie informacje jak: najbardziej aktywne strony i profile, kluczowe wzmianki, ilość wzmianek, ich wykres, liczbowe podsumowanie wyników, a nawet kontekst dyskusji czy wybrane cytaty.
 6. Ekwiwalent reklamowy (AVE): to metryka wskazująca, ile kosztowałaby dana publikacja, gdyby była ona reklamą. Wzbudza ona wiele kontrowersji i ma swoich przeciwników, jak i zwolenników, ale również warto o niej wspomnieć. Na jakiej podstawie mierzony jest wskaźnik AVE? Najważniejszymi kryteriami wyliczeń są: typ wzmianki (komentarz, wpis z forum), sentyment wzmianki oraz zasięg źródła, czyli inaczej popularność.

Skąd Brand24 zbiera opinie?

 • Z Platform social media (Facebook, Instagram, Twitter, Twitch, TikTok, Youtube, Telegram),
 • Z podcastów,
 • Z Publicznie dostępnych newsletterów,
 • Z serwisów informacyjnych online,
 •  Z blogów,
 • Z forów internetowych

Jak mogę założyć konto w serwisie Brand24?

Jeśli powyższy artykuł zachęcił Cię do wypróbowania możliwości programu i chcesz zacząć w łatwy i intuicyjny sposób nadzorować opinie o Twojej marce, możesz bez zobowiązań skorzystać z 14 dniowego okresu próbnego klikając w poniższy odnośnik: https://try.brand24.com/zerw7ikkwgex

5/5 - (4 ocen)
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *